СЕМІНАР ТА ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО АЛЬЯНСУ ЩОДО СТАРТАПІВ ПРОЕКТУ «DANUBE ENERGY+»

by Centre European
9 переглянуто

14 грудня 2020 (понеділок) у департаменті економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА, у Центрі підтримки підприємництва, відбувся семінар стартапів та 5 засідання Регіонального Альянсу «Danube Energy+». Основне завдання заходу –  узагальнення досвіду проведення програми акселерації в Закарпатській області та запровадження кращих практик у наступних конкурсах підтримки підприємництва у 2021 році та здійснення  активної діяльності в рамках створеного хабу «Danube Energy+», де будуть зосереджені інструменти підтримки та акселерації бізнесу.

Під час заходу відбулася презентація 8 стартапів, розроблених в рамках програми акселерації бізнесу Дунайського транснаціонального проекту «Danube Energy+» та обговорені майбутні кроки щодо створення ефективного середовища для підтримки малого та середнього бізнесу в сфері енергоефективності та можливостей впровадження стартапів.

Наталія Носа, голова правління Центру європейських ініціатив, презентувала результати проекту  «Danube Energy+». Маріана Федака, Центр підтримки підприємництва ОДА презентувала результати обласної програми підтримки малого бізнесу та стартапів.

Учасники семінару зауважили, що враховуючи  складність стартапів в сфері енергоефективності в контексті технічних рішень та наявність великих потреб ринку саме в таких рішеннях, є необхідність виокремлення окремого пріоритету в обласних програмах щодо проектів / стартапів з енергоефективності у наступних роках.

Наталія Носа підкреслила, що представлені стартапи містять унікальні рішення та потребують окремої уваги для вивчення можливостей запровадження на місцевому рівні, враховуючи велику економію енергії та коштів, а також очевидну вигоду для мешканців області. Також було поінформовано, що 26 листопада 2020 року був проведений Демонстраційний день проекту «Danube Energy+», організований українським  партнером, ГО «Центр  європейських ініціатив» у студії лабораторії проектного менеджменту «ЯДРО». У онлайн заході взяли участь потенційні інвестори та організації, що займаються підтримкою стартапів, а саме:

–  Тамара Хьоглер «InnoEnergy» (Німеччина), представник головного партнеру проекту  «Danube Energy+»

– Мирослава Лендьел, Проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету,

– Себастіан Сокол, представник Центру екоефективних технологій ECOPLANT та генеральний директор REDNT (Польща),

– Юдіт Філеп, представник Економічного університету, Будапешт (Угорщина),

– Габор Шолтес, Асоціація КІУТ (Угорщина),

– Владімір Хлебо, голова Регіонального агентства інновацій (Словаччина)

– Сергій Матюнін, Європейський центр транскордонних ініціатив (Бельгія),

– Едуард Сиромолот, Єврорегіон «Слобожанщина», Україна,

– Юлія Доброскок, начальник міжнародного відділу ХНЕУ

– Наталія Клочко, НТУ «ХПІ».

– Катерина Станкевич-Коваль, ГО «Екосфера» та інші учасники он-лайн підключення

Важливою та основною подією заходу стали презентації молодих новаторів, а саме:

  1. Автономна система поливу

Solar and Water Company: Крістіан Левдар та Лариса Косюк

Автономна система поливу, яка використовує  сонячну енергію.

2. eSource Adapter. eSource: Генріх Мошкович та Дмитро Мошкович

Пристрій, що дозволяє легко підключати сонячні батареї до бойлера та нагрівати воду за допомогою сонячної енергії.

3. Електрогенеруюча протипаводкова система

Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо.

Команда ГЕЕК пропонує виробляти чисту електроенергію та можливість впровадити систему захисту від повені на основі: виробництва електроенергії, захисту населених пунктів, регулювання крижаного покриву, економічного зрошення прибережних полів, сільськогосподарських угідь.

4. Автоматизована вітроелектростанція

The Loop: Андрій Кишкан та Нікіта Найгебавер

Рішення команди «The Loop» полягає у створенні автоматизованих вітроелектростанцій на базі гібриду дирижабля та вітрогенератора. Андрій Кишкан та Нікіта Найгебавер пропонують ефективніше використання вітрогенератора до 60%, збільшення прогнозованого щомісячного виробництва енергії в 3-4 рази, нижчі витрати на будівництво та більш ефективне обслуговування.

5. T-scooter

T-scooter: Ернест Самсончик та Василь Головчак

Мета Ернеста Самсончика та Василя Головчака – збільшити кількість електровелосипедів для покращення клімату в містах та якості життя в цілому. Команда «T-scooter» пропонує доступніші електровелосипеди завдяки більш простому та дешевому процесу його виготовлення.

6. Автономна «зелена» зупинка

EcoEngineers: Оксана Буртин та Наталія Білей

При встановленні розумних зупинок команда EcoEngineers розглядає просування бренду «зелене місто», а також можливість підзарядки пристроїв та електромобілів.

7.Розумний транспортний засіб

Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо

Команда ГЕЕК пропонує «розумний» транспортний засіб для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, який не потребує навичок водіння. Транспортний засіб екологічно чистий, доступний за ціною, немає моменту перекидання, тому навіть діти, люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями можуть використовувати цю модель. Крім того, розробниками збільшена прохідність транспортного засобу.

8.Energy Games KIT

Energy Games Team: Тарас Ломонос та Наталія Носа, Генріх Мошкович та Дмитро Мошкович

Рішення «Energy Games Team» полягає у навчальному інструменті, який відповідає вимогам поколінь у навчанні та подальшій роботі з джерелами та інструментами відновлюваної енергії.

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK