РОЗПОЧАТА РОБОТА ЩОДО РОЗРОБКИ ІННОВАЦІЙНИХ СТАРТАПІВ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»

by Centre European
12 переглянуто

8 серпня 2020 року відбулася Перша тренінгова сесія для інноваційних стартапів в сфері енергоефективності для учасників проекту «Danube Energy+», що виконується в рамках Дунайської транснаціональної програми. Захід відбувся у новому форматі у Відкритому офісі ОДА, за підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації.

Проект спрямований на здійснення позитивних змін у політиці і практиці енергоефективності на регіональних рівнях Дунайського макрорегіону та сприятиме формуванню сприятливого середовища задля успішного впровадження інновацій у сфері енергоефективності. Учасниками проекту “DANUBE ENERGY +” є країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). На початку 2020 року на транснаціональному рівні був проведений конкурс бізнес-ідей. Для участі зареєстрували свої бізнес-ідеї молоді новатори з Німеччини, Болгарії, Словенії, Хорватії, Сербії, Чехії, Словаччини, Румунії та України. Автори найкращих бізнес-ідей з України запрошені для подальшій участі у транснаціональному проекті. Основне завдання проекту – підвищення потенціалу молодих новаторів щодо започаткування змін в сфері енергоефективності.


На початку тренінгової сесії Наталія Носа, керівник проекту, голова правління «Центру європейських ініціатив» привітала учасників, а також наголосила про важливість співпраці з міжнародними партнерами в рамках здійснення власних бізнес ідей та можливості співпраці в рамках Дунайського партнерства.

Олег Лукша, виконавчий директор Закарпатського відділення Асоціації міст України, Євгеній Драгула, директор «TOB Соленсі», Катерина Станкевич-Коваль, виконавчий директор ГО «Екосфера» та Олена Біланіна, експерт проекту привітали учасників та поінформували про важливість активізації бізнесу в сфері енергоефективності для розвитку області та України в цілому.

Олег Лукша оголосив результати конкурсу стартапів, відповідно до якого, 20 учасників із Закарпаття та інших регіонів України отримали можливість в рамках проекту розробити свої бізнес-ідеї та увійти до транснаціональної мережі інноваційних стартапів та інноваційних ідей з метою просування бізнесу та залучення фінансування / інвестування.

Євген Лукша, голова правління Асоціації розвиток малого і середнього бізнесу та інновацій «Ужгород – 21 сторіччя», засновник спільноти «Лабораторія проектного менеджменту «Yadro.lab» надав учасникам розуміння, яким чином має бути представлена бізнес-ідея та представив основні аспекти презентації-пітчу, які пропонуються транснаціональним консорціумом «Дунайська енергія +».

Наступна частина роботи сесії була присвячена презентаціям та обговорення власних ідей учасників.

Найближчим пріоритетом роботи учасників є розробка власних бізнес-ідей за підтримки експертів проекту «Дунайська енергія +», консолідація зусиль експертного середовища задля ефективного розвитку України та належне представлення України та транснаціональному рівні. Наступні сесії заплановані в он-лайн режимі для учасників з інших регіонів України та фізичні зустрічі.

Під час сесії презентовані бізнес ідея від групи eSource, які передбачають конструювання та реалізація системи приладів, котрі дозволяють використовувати потужності сонячних панелей, такі системи здатні не лише суттєво зменшити споживання електроенергії від загальної мережі, але, перейшовши на енергетичне самозабезпечення, постачати електроенергію за зеленим тарифом. В свою чергу, представники ГО «Гідро енерго екологія Карпат» представили власну розробку комбінованої безгреблевої гідро-електростанції в поєднанні з електрогенеруючою екологічна протипаводкова система.

Наступні бізнес-ідею чекають на представлення та обговорення під час наступних заходів в рамках проекту «Дунайська енергія+».

Учасники та організатори тренінгу вирішили застосовувати комбінований підхід для проведення наступних зустрічей в подальшому, тобто поєднувати зустрічі із онлайн-конференціями.

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK