ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ДЕНЬ СТАРТАПІВ ПРОЕКТУ «DANUBE ENERGY+»

by Centre European
26 переглянуто

26 листопада 2020 року відбувся Демонстраційний день проекту «DANUBE ENERGY+» з презентацією стартапів, розроблених молодими новаторами-учасниками проекту програми пре-акселерації бізнесу проекту «Danube Energy+», що виконується в рамках  Дунайської транснаціональної програми та за участі потужних організацій та інституцій, що займаються  підтримкою бізнесу та інвестуванням у стартапи. 

Інформація про проект: Проект спрямований на здійснення позитивних змін у політиці та практиці енергоефективності на регіональних рівнях Дунайського макрорегіону та допоможе у формуванні сприятливого середовища задля успішного впровадження інновацій у сфері енергоефективності. Учасниками проекту “Danube Energy+” є країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). На початку 2020 року на транснаціональному рівні був проведений конкурс бізнес-ідей. Для участі зареєстрували свої бізнес-ідеї молоді новатори з Німеччини, Болгарії, Словенії, Хорватії, Сербії, Чехії, Словаччини, Румунії та України. Автори найкращих бізнес-ідей з України запрошені  для подальшій участі у транснаціональному проекті. Основне завдання проекту – підвищення потенціалу молодих новаторів щодо започаткування змін в сфері енергоефективності.

Демонстраційний день проекту «DANUBE ENERGY+» організований українським партнером Дунайського проекту, ГО «Центр європейських ініціатив» та  проведений у студії лабораторії проектного менеджменту «ЯДРО».

Наталія Носа, керівник проекту, голова правління «Центру європейських ініціатив» привітала учасників заходу, а також наголосила про важливість співпраці з міжнародними партнерами в рамках здійснення власних бізнес ідей та можливості співпраці в рамках Дунайського партнерства. Нею були здійснені: Презентація завдань та заходів проекту «Danube Energy+» а також Інструмент «Danube Energy+» в Україні.

Також, до привітань учасників Демонстраційного дня долучилася Тамара Хьоглер «InnoEnergy» (Німеччина), представник головного партнеру проекту  «Danube Energy+», яка висловила подяку за запрошення на Демонстраційний день стартапів в Україні, та виразила сподівання на подальшу співпрацю з молодими новаторами, розробниками стартапів в сфері енергоефективності.

Відповідно до програми заходу, наступним виступила Мирослава Лендьел, Проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету. Молоді новатори та учасники заходу дізналися, що Ужгородський національний університет продовжує бути одним із найвпливовіших агентів регіонального розвитку в Закарпатській області. Провідні спеціалісти університету залучені до розробки стратегічного плану розвитку Закарпатської області на наступне десятиліття. Окрім цього, Ужгородським національним університетом реалізовуються два проекти у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики, у результаті яких університет отримає можливість вести підготовку фахівців в сфері енергоаудиту, а молоді новатори зможуть використовувати новостворені лабораторію та устаткування в ході реалізації власних бізнес-ідей.

Себастіан Сокол, представник Центру екоефективних технологій ECOPLANT та генеральний директор REDNT (Польща), висвітлив власний досвід роботи у сфері «зеленої» енергетики. Зокрема, Центр екоефективних технологій ECOPLANT та організація REDNT розробили продукт, який уможливлює збір та аналіз даних про витрати енергії в приміщеннях завдяки використанню «хмарних» технологій. Даний продукт вже застосовується цілою низкою польських компаній. Наведений вище приклад свідчить, наскільки успішним може бути будь яка бізнес-ідея за умови належної розробки та представлення

Юдіт Філеп, старший науковий співробітник Економічного університету, Будапешт (Угорщина), у своєму виступі наголосила, що реалізація стартапів сьогодні – це один із практичних шляхів покращення економічної обстановки не лише міста чи регіону, але й держави в цілому. Реалізація бізнес-ідей робить економічну конкуренцію більш прозорою та звертає увагу великого бізнесу на інноваційні ідеї, котрі потребують фінансової та технічної підтримки.

Габор Шолтес, Асоціація КІУТ (Угорщина), окреслив основні напрямки діяльності Асоціації КІУТ. Наразі, в рамках програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна реалізовується проект, основною метою якого є збільшення прозорості та доступності пунктів пропуску через кордон, яке досягається шляхом збільшення використання електромобілів а також розбудови мережі станцій живлення. Даний проект є прикладом акселерації економічного зростання на транскордонному рівні.

Владімір Хлебо, голова Регіонального агентства інновацій (Словаччина), привітав молодих новаторів та учасників заходу, та окреслив основні напрямки роботи Регіонального агентства інновацій. Одним із пріоритетних завдань є виховання наступних поколінь в дусі енергоефективності, зокрема прикладом такого виховання є транскордонний проект, який впроваджує інструменти тренінгу школярів та студентів у використанні джерел альтернативної енергетики.

Сергій Матюнін, Європейський центр транскордонних ініціатив  (Бельгія), закликав усіх молодих новаторів до подальшої співпраці на всіх рівнях транскордонного співробітництва. Більше того, Сергій Матюнін розповів про діяльність організації «Wind Europe», штат якої складає 400 працівників та яка зацікавлена у всіх проектах та стартапах у сфері альтернативної енергетики, що свідчить, що для закарпатських молодих новаторів відкривається майже необмежений простір в реалізації власних бізнес-ідей.

Цікавий та корисний досвід впровадження кращих практик та залучення фінансування для реалізації стартапів презентували Едуард Сиромолот, Єврорегіон «Слобожанщина», Україна, Юлія Доброскок, начальник міжнародного відділу ХНЕУ та Наталія Клочко, НТУ «ХПІ». Зокрема, до надзвичайних успіхів представників Східної України є запрошення Мартіна Гільєрмо Раміреса, Генерального секретаря Асоціації європейських прикордонних регіонів в січні 2020 року з метою обговорення низки питань що стосуються розвитку транскордонного співробітництва між Україною та ЄС; проведення Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів у 2020 році у м. Ізмаїл, а також нового бюджетного  періоду Європейського Союзу з 2021 по 2027 роки. З виступу Едуарда Сиромолота нові іноватори були проінформовані, що їхні бізнес-ідеї будуть інтегровані до Стратегії Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів.

З виступу Катерини Станкевич-Коваль, ГО «Екосфера», Україна молоді новатори отримали змогу зрозуміти функції регіонального альянсу “Danube Energy+” та роль органів місцевого самоврядування / професійних установ у розвитку інновацій та підприємництва на регіональному рівні. Окрім цього, був окреслений екологічний компонент реалізації будь якого проекту. Розбудова інфраструктури, підприємств, промислових об’єктів та об’єктів генерування альтернативної енергетики повинні органічно вбудовуватися в екосистеми.

Наступним етапом Демонстраційного дня стали презентації стартапів «Danube Energy+». Презентації Молодих новаторів:

  1. Автономна система поливу

Solar and Water Company: Крістіан Левдар та Лариса Косюк

Продуктом команди «Solar and Water Company» є автономна система поливу, яка використовує сонячну енергію. Задумка Крістіана Левдара та Лариса Косюк полагає в тому, що люди, які займаються сільським господарством, постійно стикаються з проблемою розподілу часу та вартості поливу, а їхній пристрій дозволяє дистанційно контролювати режим поливу та енергію, що генерується сонячними панелями для живлення насосів. Можливо, розвиток саме цієї системи в майбутньому допоможе позбутися неефективних та морально застарілих бензинових чи дизельних генераторів.

  1. eSource Adapter

eSource: Генріх Мошкович та Дмитро Мошкович

Продуктом команди «eSource» є пристрій, що дозволяє легко підключати сонячні батареї до бойлера та нагрівати воду за допомогою сонячної енергії. Крім того він дозволяє економити гроші на оплаті комунальних послуг. На думку Генріха та Дмитра Мошковичів сонячні колектори – це складна система, яка вимагає окремого приміщення, використовує рідину в якості охолоджувача,  а рішення eSource використовується на меншій відстані від споживача. Розробка eSource є практичним посібником з поступового досягнення незалежності від електромереж завдяки альтернативній енергетиці.

  1. Електрогенеруюча протипаводкова система

Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо.

Команда ГЕЕК пропонує виробляти чисту електроенергію та можливість впровадити систему захисту від повені на основі: виробництва електроенергії, захисту населених пунктів, регулювання крижаного покриву, економічного зрошення прибережних полів, сільськогосподарських угідь. Більше того, розробники переконують що їх система не потребує дериваційних каналів та гребель, що, в свою чергу, ставить під сумнів усю концепцію будівництва сучасних ГЕС, які продовжують використовувати деривацію та акумуляцію величезної кількості води, яка не дає бажаного ефекту для генерації електроенергії.

  1. Автоматизована вітроелектростанція

The Loop: Андрій Кишкан та Нікіта Найгебавер

Рішення команди «The Loop» полягає у створенні автоматизованих вітроелектростанцій на базі гібриду дирижабля та вітрогенератора. Андрій Кишкан та Нікіта Найгебавер пропонують ефективніше використання вітрогенератора до 60%, збільшення прогнозованого щомісячного виробництва енергії в 3-4 рази, нижчі витрати на будівництво та більш ефективне обслуговування. Пристрій The Loop свідчить, що рано знімати пріоритет вітрової енергії, так як на думку новаторів, їх розробка дозволить рятувальним службам бути більш мобільними у використанні електроенергії під час виконання місій.

  1. T-scooter

T-scooter: Ернест Самсончик та Василь Головчак

Мета Ернеста Самсончика та Василя Головчака – збільшити кількість електровелосипедів для покращення клімату в містах та якості життя в цілому. Команда «T-scooter» пропонує доступніші електровелосипеди завдяки більш простому та дешевому процесу його виготовлення, отже, їхній продукт буде дешевшим для замовника, що, в свою чергу змінює весь підхід до використання електровелосипедів

  1. Автономна «зелена» зупинка

EcoEngineers: Оксана Буртин та Наталія Білей

При встановленні розумних зупинок команда EcoEngineers розглядає просування бренду «зелене місто», а також можливість підзарядки пристроїв та електромобілів. На думку Оксани Буртин та Наталії Білей, зупинки умовних «конкурентів» живляться від мережі, а зупинка від «EcoEngineers», завдяки запропонованій системі, є автономною та сприяє розвитку ландшафтного дизайну. Дана зупинка – саме те, що потрібне м. Ужгород в умовах суцільної забудови та нищення «зелених» зон.

  1. Розумний транспортний засіб

Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо

Команда ГЕЕК пропонує «розумний» транспортний засіб для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, який не потребує навичок водіння. Транспортний засіб екологічно чистий, доступний за ціною, немає моменту перекидання, тому навіть діти, люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями можуть використовувати цю модель. Крім того, розробниками збільшена прохідність транспортного засобу. Чи це не мрія кожного, хто в силу різних причин не може собі дозволити поїздку не велосипеді?

  1. Energy Games KIT

Energy Games Team: Тарас Ломонос та Наталія Носа Генріх Мошкович та Дмитро Мошкович

Рішення «Energy Games Team» полягає у навчальному інструменті, який відповідає вимогам поколінь у навчанні та подальшій роботі з джерелами та інструментами відновлюваної енергії. Розробники хочуть навчити дітей, учнів та студентів основам використання альтернативних джерел енергії. Від одного відомого науковця ми знаємо, що буття визначає свідомість особи, що проходить процес соціалізації. Дана розробка – надзвичайно вдалий інструмент для побудови та зміцнення «екоменталітету». Новатори переконані, що саме їх пристрій допоможе закласти стійкий фундамент енергоефективного мислення у нових поколіннях.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK