Семінар-конференція в місті Кошице

by Centre European
33 переглянуто

“BioSecurity”- Спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні.

20-21 лютого 2023 року, у м. Кошице, Словаччина, відбувся семінар-конференція партнерів проекту «BioSecurity» – спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні», що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформація про проект:  Проект «BioSecurity»- спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні», реалізовується з 1 липня 2021 року за співфінансування Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Головний виконавець проекту: Закарпатська регіональна державна лабораторія ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ (Україна), партнери проекту: Департамент безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Марамуреш (Румунія), Регіональна агенція інновацій RIA (Словаччина), Центр європейських ініціатив (Україна) та Асоціація регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина).

Загальною метою проекту є формування інституційної та інформаційної бази та запровадження спільних дій під час надзвичайних ситуацій для виявлення та попередження поширених небезпечних інфекцій в Карпатському регіоні шляхом встановлення тісної співпраці між професійними установами в галузі біологічної епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України.

Важливість боротьби з АЧС полягає в тому, що вона може швидко поширюватися серед свиней та поросят, що може призвести до руйнування місцевої свиноводчої індустрії. Крім того, якщо інфіковані тварини не будуть вчасно виявлені і знищені, вони можуть поширювати хворобу на інші території, що може привести до загрози здоров’ю та економіці в інших країнах.

До семінару-конференції долучилися Департамент безпечності харчових продуктівта ветеринарної медицини Марамуреш (Румунія), Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина) та Асоціація регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина), ГО «Центр європейських ініціатив» (Україна) та Закарпатська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби (Україна).

20 лютого відбулась робоча зустріч партнерів. Також долучилися запрошені гості професорка Анна Ондрейкова, д.б.н., та доктор Борис Войтек, проректор Ветеринарного університету м. Кошице. Було обговорено поточні результати реалізації проекту та плани щодо майбутньої співпраці. У рамках зустрічі були обговорені різні аспекти проблеми, включаючи наукові дослідження, заходи профілактики та контролю за поширенням хвороби, виробничі процеси та технології, що використовуються в свиноводстві, а також соціально-економічні наслідки поширення хвороби. Крім того, було наголошено на важливості координації зусиль між науковцями, фермерами, мисливцями та урядовими органами для ефективної боротьби з поширенням хвороби.

21 лютого було проведено семінар-конференцію по участі у майбутній спільній програмі Horizon. Пан Іван Пезлар, Словаччина, розповів про принципи роботи цієї програми, алгоритми реєстрації та подачі заявок на участь. Професорка Анна Ондрейкова також виступила зі своїми коментарями, щодо перспектив залучення результатів, напрацьованих у рамках проекту BioSecurity, у майбутніх нових проектах, адже було досягнуто значного прогресу.

Співпраця між науковцями, виробниками та урядами є необхідною для розвитку нових технологій та підходів. Розробка нової вакцини стане основою майбутнього спільного проекту, адже саме вакцинація є головною у боротьбі з АЧС, оскільки це найбільш ефективний спосіб захисту від хвороби. Існуючі вакцини не є повністю дослідженими та мають певні обмеження щодо їх застосування. Створення нової вдосконаленої вакцини може допомогти у зниженні ризику поширення хвороби та зменшенні збитків у свиноводстві.

Семінар завершився сесією дискусій, на якій партнери обговорили почуте, зробили висновки та окреслили план подальших кроків спільної співпраці. Міжнародна співпраця та партнерство є ключовим елементом ефективної боротьби з АЧС, вона буде забезпечена шляхом обміну інформацією, технологіями та кращими практиками між країнами-учасницями проекту.

Прес-центр Центру європейських ініціатив

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK