Навчальна поїздка для пілотних громад та партнерів в рамках проекту NESiCA. 

by Centre European
21 переглянуто

29-30 березня 2023 року в рамках проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESіCA), що реалізується та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020,  відбулася навчальна поїздка на тему «Відновлювані джерела енергії для існуючих будівель та досвід використання відновлюваних джерел енергії, представлення найкращих практик» та «досвід використання відновлюваної енергії, представлення кращих практик в прикордонних регіонах Угорщини та України, підписаня меморандуми про співпрацю між Угорськими та Українськими прикордонними громами» до Кошицького самоврядного краю, Словаччина.

Загальною метою проекту є сприяння енергоефективності та відновлюваним джерелам енергії через освітні заходи в університетах і громадах, спрямовані на стале використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах.

29 березня 2023, українська делегація у складі представників 5 громад Закарпаття, а саме: Холмківської, Дубівської, Вільховецьої, Нересницької та Колочавської, представники партнерських організацій ДВНЗ «УжНУ» та ГО «Центр європейських ініціатив»,  відвідала Технічний університет м. Кошице, Словаччина. Представники університету на чолі з Марією Гамцевою привітали делегацію та наголосили на важливості впровадження програм енергоефективності та енергозбереження.

Відбулась офіційна зустріч з проректором Технічного університету м. Кошице, доктором Ярославом Порубаном. Він виступив з вітальними словами та розповів про співпрацю з Ужгородським національним університетом, який представляла проректор Мирослава Лендьєл.  З промовою також виступила Надія Бойко, радник ректора Ужгородського національного університету з питань інновацій. 

Наталія Носа, голова правління ГО «Центр європейських ініціатив» розповіла про залучення пілотних громад Закарпатської області та діяльність в рамках проекту NESiCA, а також представила присутніх представників громад. Олег Лукша, керівник Регіонального відділення Асоціації міст України, розповів про важливість впровадження концепції енергоефективності для прикордонних регіонів.

Після офіційної зустрічі відбувся візит до локацій кращих практик в сфері енергоефективності м. Зборов, де Ян Шуркала, мер, представив передовий досвід енергоефективності, зосередивши увагу на рішеннях щодо відновлюваної енергії в громадських будівлях, дитячому садочку та школі, зокрема. Він представив сучасну систему обігріву, яка використовується у садочку.

30 березня навчальна поїздка була проводжена в Технічному університеті м. Кошице, де було представлено модернізовані лабораторії, у яких проходять практичне навчання студенти. Також було продемонстровано обладнання, закуплене в рамках проекту.

Наступним пунктом навчальної поїздки візит до ще однієї словацької громади Садів-над-Торисовом, щоб ознайомитись з найкращим досвідом у сфері енергоефективності, зосереджуючись на рішеннях у використанні відновлюваної енергії в громадських будівлях.

Мер міста Садів-над-Торисовом, Івета Томкова, поділилась досвідом роботи з відновлюваною енергією. Відбулась продуктивна дискусія між мерами усіх громад, що можливо стане початком плідної співпраці в майбутньому.

Дводенна навчальна поїздка була надзвичайно продуктивною та повчальною. Словацькі партнери поділилися своїми передовими практиками з енергоефективності, зосередившись на рішеннях щодо відновлюваної енергетики. Цей обмін досвідом був важливим для української сторони, оскільки відновлювана енергетика, набуває додаткового значення в енергетичної безпеки для мешканців громад. Тепер українські громади можуть створювати власні плани дій щодо майбутніх змін,  використовуючи отриманий досвід, а також планувати спільні проекти для залучення фінансування  задля здійснення інфраструктурних змін. 

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK