Регіональний хаб «Дунайська енергія»

Danube Transnational Programme

Основне завдання хабу - створити оптимальне середовище для запровадження змін в енергетичній екосистемі України завдяки своєчасній інформаціı̈, обіну кращими практиками, залученню інвестицій, підтримці стартапів, навчанні та спілкуванню з професіоналами з енергетичного сектору.

Інноваційність та соціальна відповідальність в Дунайському регіоні

Навколишнє середовище та культурна відповідальність у Дунайському регіоні

Покращення інфраструктурних зв’язків та енергоефективність в Дунайському регіоні

Ефективне урядування в Дунайському регіоні

Danube_Energy_logo_1200

Консорціум партнерів проекту «Danube Energy+» розробив та реалізував навчальну програму для молодих новаторів в галузі енергоефективності. В якості ключового напрямку діяльності проекту «Danube Energy+», впровадження навчальної програми встановило найважливіші висновки для дизайну хабу. Дані висновки пов’язані з характером інновацій, що генеруються в регіоні, необхідними елементами навчання, а також інтересом інших зацікавлених сторін.

Відтворити відео

Результати навчальної програми для молодих новаторів

Відтворити відео

26 листопада 2020 року відбувся Демонстраційний день проекту «Danube Energy+» з презентацією стартапів, розроблених молодими новаторами-учасниками навчальної програми пре-акселерації бізнесу проекту «Danube Energy+», що виконується в рамках Дунайської транснаціональної програми
та за участі потужних організацій та інституцій, що займаються підтримкою бізнесу та інвестуванням у стартапи.

Демонстраційний день проекту «Danube Energy+» був організований українським партнером проекту «Danube Energy+» – ГО «Центр європейських ініціатив», та проведений у студії лабораторії проектного менеджменту «ЯДРО».

Основним етапом Демонстраційного дня стали презентації стартапів «Danube Energy+

Solar and Water: Крістіан Левдар та Лариса Косюк. Продуктом команди «Solar and Water» є автономна система поливу, яка використовує сонячну енергію.


Продуктом команди «eSource adapter» є пристрій, що дозволяє легко підключати сонячні батареї до бойлера та нагрівати воду за допомогою сонячної енергії.


Електрогенеруюча протипаводкова система. Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Крістіан Котурбач, Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо. Команда ГЕЕК пропонує виробляти чисту електроенергію та можливість впровадити систему захисту від повені на основі: виробництва електроенергії, захисту населених пунктів, регулювання крижаного покриву, економічного зрошення прибережних полів, сільськогосподарських угідь.

 

Автоматизована вітроелектростанція. The Loop: Андрій Кишкан та Нікіта Найгебавер. Рішення команди «The Loop» полягає у створенні автоматизованих вітроелектростанцій на базі гібриду дирижабля та вітрогенератора.

 

T-scooter: Ернест Самсончик та Василь Головчак.
Команда «T-scooter» пропонує доступніші електровелосипеди завдяки більш простому та дешевому процесу його виготовлення, отже, їхній продукт буде дешевшим для замовника, що, в свою чергу змінює весь підхід до використання електровелосипедів.

 

Автономна «зелена» зупинка. EcoEngineers: Оксана Буртин та Наталія Білей. При встановленні розумних зупинок команда EcoEngineers розглядає просування бренду «зелене місто», а також можливість підзарядки пристроїв та електромобілів.

Розумний транспортний засіб. Гідро-, енерго-, екологія Карпат: Крістіан Котурбач, Дмитро Пфістер, Генріх Пфістер, Іван Котурбач та Лілія Гвоздьо.
Команда ГЕЕК пропонує «розумний» транспортний засіб для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, який не потребує навичок водіння. Транспортний засіб екологічно чистий, доступний за ціною, немає моменту перекидання, тому навіть діти, люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями можуть використовувати цю модель.

Рішення «Energy Games KIT» полягає у навчальному інструменті, який відповідає вимогам поколінь у навчанні та подальшій роботі з джерелами та інструментами відновлюваної енергії.

 

Увага! Для регіональних органів державної влади, університетів, організацій підтримки бізнесу, суб’єктів галузі енергозбереження розроблена та пропонується для використання у роботі СИСТЕМА НАВЧАННЯ для підвищення знань ключових регіональних суб’єктів інноваційної екосистеми (регіональні органи державної влади, університети, організації підтримки бізнесу, суб’єкти галузі).  Пакет методологічних матеріалів розроблений в рамках транснаціонального проекту “Дунайська енергія+” з метою допомогти створити сприятливе середовище для інновацій на регіональному та транснаціональному рівнях. Всі доступні матеріали для зручності розміщено на Google Drive і доступне за посиланням нижче “НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ”.

Регіональний хаб «Дунайська енергія»

Аби закріпити результати вже виконаної роботи та використовувати вже створені мережі, консорціум партнерів проекту «Danube Energy+» створює регіональні хаби для досягнення цілей проекту та забезпечення його стійкості. Використовуючи досвід реалізації навчальної програми для молодих новаторів, а також зустрічі із зацікавленими сторонами в регіональних альянсах, роль та місія хабів визначається як продовження основних заходів проекту «Danube Energy+». Таким чином, загальна мета хабу полягає у створенні сприятливого середовища для започаткування змін у сфері енергоефективності у Закарпатській області.

Цілі Регіонального хабу «Дунайська енергія»:

   •  створення надзвичайно інноваційних стартапів у Дунайському макрорегіоні, просування та підтримка підприємництва та стартапів, підтримка створення та функціонування наукових парків та інноваційних центрів, підтримка маломасштабних інфраструктурних проектів в сфері енергоефективності та енергозбереження;

   •  лобіювання інтересів області у питаннях залучення інвестицій та фінансування проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження;

  •  поглиблення співробітництва в енергетичній сфері, підтримка енергетичної співпраці, заохочення використання науково-дослідних інновацій, застосування нових рішень у навчанні в галузі використання відновлюваних джерел енергії та енергоефективності;

Завдання Регіонального хабу «Дунайська енергія»:

  •   обмін інформацією та кращими практиками для подальшого впровадження енергоефективних практик та рішень у Закарпатській області;

  •   підтримка віртуального регіонального хабу з метою розробки та реалізації стартапів у Дунайському макрорегіоні, просування та надання підтримки стартапам;

  •  проведення регулярних обмінів інформацією та поширення інформації про наявні конкурси та програми підтримки;

  •  проведення бізнес-зустрічей;

  •  написання проектів з метою залучення інвестицій та технічної допомоги.

Подайте заявку на реєстрацію Вашої бізнес-ідеї

ПАРТНЕРИ РЕГІОНАЛЬНОГО ХАБУ «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ»

Партнери проекту Danube Energy+

Programme co-funded by European Union funds (ERDF, IPA, ENI)
English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK