Фінальна конференція проєкту «NESiCA» «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні

by Centre European
10 переглянуто

13-14 квітня в УжНУ в рамках проєкту «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» (NESiCA), що виконується та фінансується у рамках Програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулася Фінальна конференція.  Головним завданням проєкту є сприяння підвищенню енергоефективності та відновлюваних джерел енергії через освіту та практичну діяльність в громадах з метою підтримки сталого використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах України, Угорщини, Румунії та Словаччини.

Проект виконується у складі міжнародного консорціуму а саме: Ужгородський Національний Університет (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Університет Штефана чел Маре у Сучаві (Румунія), Громадська організація «Центр європейських ініціатив» (Україна), Технічний університет в Кошіце (Словаччина), Університет в місті Ніредьгаза (Угорщина).

На конференції зустрічі були пре0зентовані результати проєкту та обговорено його вплив проєкту на розвиток енергетичної інфраструктури в УжНУ та пілотних громадах. Проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел поінформувала про стратегічний вплив досягнутих результатів проєкту на соціально-економічний ровиток прикордонних регіонів та поінформувала готовність УжНУ співпрацювати у майбутньому в сфері енергоефективності та енергозбереження.

Голова правління ГО «Центр європейських ініціатив» Наталія Носа висловила впевненість у користі проєкту для всіх учасників та підкреслила роль проєкту у налагодженні сталоі співпраці між університетами, громадськими організаціями  та громадами через ефективну роботу створених Лабораторій для громад в кожному прикордонному регіоні які об’єднують ресурси та знання задля ефективного розвитку цільових регіонів.

Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач розділив проєкт на два етапи, зазначивши, що війна в Україні вплинула на його реалізацію, змінивши пріоритети та додавши новий розділ, пов’язаний з національною безпекою та життям людей.

Детальною презентацією спільної Концепції розумної енергетики у Карпатському регіоні «Eco-Smart Energy-Carpathia» поділився експерт, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша. Він розглянув стадії впровадження концепції та наголосив на важливості її сталого втілення в життя.

Катерина Станкевич та Наталія Король,  експерти проєкту детально презентували кращі рішення для громад та презентували механізми  запровадження рекомендацій. Іван Дем’янчук, презентував роботу з пілотними громадами. Представники  пілотних громад, Холмківськоі, Дубівськоі та Вільховецькоі громад високо оцінили досягнуті результати та висловили надію на подальше плідне партнерство з словацькими, угорськими та румунськими громадами, з якими підписані декларації про співпрацю.

Досягнуті домовленості під час конференції  стали важливою платформою для обговорення та подальшого формуання спільних проєкттів в сфері енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії в Карпатському регіоні.

Таким чином, під час фінальної конференції проєкт «NESiCA» відзначений як проєкт з успішним завершенням та позитивним впливом на стале використання енергії в прикордонних громадах, а його результати матимуть потужний мультиплікаційний ефект та слугуватимуть прикладом для подальших проектів енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії в регіонах.

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK