Партнерська зустріч в Ужгороді. “BioSecurity”- спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні.

by Centre European
31 переглянуто

27 січня 2023 року, у готельно-ресторанному комплексі «Унгварський», м. Ужгород, відбулась партнерська зустріч партнерів проекту «BioSecurity» – спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні», що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформація про проект:  Проект «BioSecurity»- спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні», реалізовується з 1 липня 2021 року за співфінансування Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Головний виконавець проекту: Закарпатська регіональна державна лабораторія ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ (Україна), партнери проекту: Департамент безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Марамуреш (Румунія), Регіональна агенція інновацій RIA (Словаччина), Центр європейських ініціатив (Україна) та Асоціація регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина).

Загальною метою проекту є формування інституційної та інформаційної бази та запровадження спільних дій під час надзвичайних ситуацій для виявлення та попередження поширених небезпечних інфекцій в Карпатському регіоні шляхом встановлення тісної співпраці між професійними установами в галузі біологічної епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України.

До партнерської зустрічі долучилися Департамент безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Марамуреш (Румунія), Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина) та Асоціація регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина), ГО «Центр європейських ініціатив» (Україна) та Закарпатська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби (Україна).

Партнери проаналізували та обговорили результати реалізації проекту у своїх країнах, кожен поділився досягненнями. Крім того, було переглянуто план дій та заходів, передбачених проектом. Реалізовані заходи були проведені успішно та відповідно до вказаних індикаторів.

Наталія Носа-Пилипенко, Голова правління ГО «Центр європейських ініціатив», Україна, Владімір Глебо, Менеджер проекту, Регіональна агенція інновацій «RIA», Словаччина, поділилися з партнерами майбутньою грантовою програмою ЄС Horizon. Вона передбачає створення проекту щодо досліджень та кроків до розробки нових вакцин від африканської чуми свиней, що може стати логічним продовженням проекту BioSecurity.

Партнерська зустріч пройшла успішно, було окреслено план дій на наступний період, обговорено та проаналізовано складнощі, з якими стикаються партнери у процесі реалізації проекту та шляхи їх подолання. Було вирішено провести онлайн-зустріч 3 лютого 2023 та фізичний візит до міста Кошице, Словаччина, 20-21 лютого 2023 року з метою окреслення наступних кроків щодо роботи у рамках проекту BioSecurity та майбутньої співпраці після його завершення.

Прес-центр Центру європейських ініціатив

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK