Партнерська робоча зустріч партнерів проекту Energy Trap у м. Ніредьгаза

by Centre European
16 переглянуто

22 грудня 2021 року, у м. Ньіредьгаза, відбулася чергова партнерська зустріч партнерів проекту «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії» (Energy Trap), що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформація про проект: Проект «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії», реалізовується з 1 липня 2020 року за співфінансування Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Головним партнером проекту є Некомерційне товариство з обмеженою відповідальністю «Регіональна енергетична  агенція ENEREA Észak-Alföld» (Угорщина). Партнерами в проекті є: Громадська організація «Центр європейських ініціатив» (Україна) та Регіональна агенція інновацій “RIA” (Словаччина).

Запропонований проект має на меті стимулювати активну участь учнів та викладачів у скороченні викидів парникових газів шляхом їх навчання тому, як заощадити енергію в школах та будинках, та підвищення обізнаності про важливість збереження природних ресурсів шляхом просування енергії з відновлюваних джерел.

У результаті реалізації проекту зміниться поведінка учнів та вчителів щодо споживання енергії (а також початкових та середніх шкіл), таким чином проект сприяє помірному споживанню енергії та пом’якшенню кліматичних змін та адаптації до них. У рамках проекту буде навчено 3000 осіб, які активно беруть участь в екологічних акціях та заходах з підвищення обізнаності.

Сім’ї вчителів та студентів, установи, які беруть участь у проекті, а також місцеві громади, отримають переваги від результатів проекту. Бенефіціари також отримують вигоду від результатів проекту, оскільки вони підтримують засоби та інструменти для екологічних дій та заходів з підвищення обізнаності.

Інноваційність проекту полягає у створенні навчального центру «Квест-кімната Energy Trap: знайти вихід з енергетичної пастки», який є мобільним спорудженням 21 століття, що відповідає вимогам поколінь “Y”, а також може бути розвинений далі разом із цифровим розвитком.

В процесі партнерської зустрічі взяли участь представники та виконавчий склад всіх партнерських організацій проекту. Регіональну енергетичну агенцію ENEREA Észak-Alföld (Угорщина), представляв Томаш Могіла,  організацію «Центр європейських ініціатив» (Україна) представляли Носа-Пилипенко Наталія та Пилипенко Вадим, а зі сторони Регіональної агенції інновацій (Словаччина), Владімір Глебо, Іван Пезлар та Наталія Носа.

Завданням партнерської зустрічі було обговорення досягнутих завдань у проекті та питання подальшої роботи. Кожен партнер розповів про наповнення своїх квест-кімнат, які являються унікальним інструментом, за допомогою якого можна легко змінити поведінку у використанні енергії, здійснені проектні чинності та загальні плани щодо продовження впровадження наявних завдань та отримання необхідних результатів наприкінці реалізації проекту.

В рамках проекту було створено три квест-кімнати «Energy Trap» (мобільне обладнання) – інтерактивні майданчики з фізичним та цифровим обладнанням, які навчають та презентують передовий досвід енергозбереження, використовуючи методи загальної освіти. В основному, наповненням квест-кімнат є міні-версії альтернативних джерел енергії, за допомогою яких учні на власні очі бачать принцип їх роботи, що збільшує ефективність сприйняття інформації. «Energy Trap» – це гра, в якій потрібно знайти вихід з кімнати, де представлені різні види завдань, пов’язані з аспектами використання енергії, що допомагають знайти вихід із кімнати «Energy Trap».

В рамках зустрічі було з’ясовано, що головний партнер з Угорщини працює над запуском інтернет-сторінки із онлайн-іграми у сфері енергетики на теми енергозбереження та відновлюваних джерел енергії, що сприятливо впливатиме на процес навчання дітей.

Партнер з України прозвітувався про сесію освітніх тренінгів, які були проведені у школах різних районів Закарпатської області. До унікальної освітньої програми було залучено близько 800 дітей та підлітків зі всього Закарпаття.

Словацький партнер розповів про свою роботу, яка базувалась на проведенні навчальних тренінгів для дітей різних вікових груп. Професійний працівник проекту провів більш ніж 5 презентацій про альтернативні джерела енергії та загальні правила енергозбереження в побуті. Загалом до навчальної програми було залучено близько 300 дітей. Після презентацій учні мали змогу на власні очі побачити всі альтернативні джерела енергії та зрозуміти принцип їх роботи. Згодом був проведений контрольний тест для всіх учасників з метою оцінки ефективності таких занять.

Всі учасники партнерської зустрічі визначили надзвичайну важливість реалізації даного проекту у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини та України.

Наприкінці зустрічі, партнери домовились про наступну зустріч, яка буде проведена  лютому 2022 року з метою обговорення подальшого прогресу у реалізації проекту та планування фінальної конференції.

Прес-реліз у форматі PDF

Прес-центр «Центр європейських ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK