Зустріч проекту “DANUBE ENERGY+” з представниками Державної екологічної інспекції у Закарпатській області

by Centre European
11 переглянуто

Зустріч проекту “DANUBE ENERGY+” – Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» з представниками Державної екологічної інспекції у Закарпатській області.

4 січня 2019 року проведено Перше засідання – зустріч команди проекту “DANUBE ENERGY+” з представниками Державної Екологічної інспекцієї у Закарпатській області, яка увійшла до Регіонального Альянсу з енергоефективності у Закарпатській області.

Наталія Носа-Пилипенко проектний менеджер та Голова правління Центру європейських ініціатив поінформувала, що 26 грудня 2018 року був створений Альянс, до якого увійшли представники профільних управлінь Закарпатської обласної державної адміністрації, Ужгородської міської ради, Ужгородський Національний Університет, представники громадських об’єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, а також представники малого і середнього бізнесу. Партнером проекту зі сторони України виступає ГО «Центр європейських ініціатив» (м.Ужгород, Україна). Представники Регіонального Альянсу активно співпрацюватиме між собою з метою формування комплексного підходу до розвитку енергоефективності через підтримку молодих новаторів у сфері малого і середнього бізнесу.

Олег Лукша, експерт проекту та радник Закарпатського відділення Асоціації Міст України ознайомив присутніх з основними пріоритетами роботи Дунайської Стратегії та Дунайської Транснаціональної Програми. Аліна Носа, комунікаційний менеджер проекту «DANUBE ENERGY+» поінформувала про основні завдання та результати проекту, які очікується досягнути в рамках проекту. Проект спрямований на здійснення позитивних змін у політиці і практиці енергоефективності на регіональних рівнях Дунайського макрорегіону та сприятиме формуванню сприятливого середовища задля успішного впровадження інновацій у сфері енергоефективності.

Учасниками проекту “DANUBE ENERGY +” країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). На теперішній час в кожній країні створюються Регіональні Альянси, діяльність яких спрямована на підтримку малого і середнього бізнесу та розвиток енергоефективності через впровадження стартапів молодих новаторів. Учасники 9-ти країн будуть співпрацювати разом задля досягнення ефективних результатів та створення спільного середовища Дунайського регіону. Термін реалізації проекту 36 місяців, до липня 2021 року. Впродовж цього терміну будуть сформовані спільні інструменти прискорення бізнесу в Дунайському макрорегіоні, буде надано підтримку у формуванні інноваційних стартапів у сфері енергоефективності в Закарпатській області, будуть реалізовані пілотні проекти, а також – буде створено центр Danube Energy+ Hubs, діяльність якого буде інтегровано у спільну мережу аналогічних хабів в інших країнах Дунайського макрорегіону.

Фенцик Оксана Іванівна, заступник начальника державної екологічної інспекції, у Закарпатській області наголосила на важливості врахування національного законодавства та екологічної складової під час розробки та запровадження стартапів, відповідність створюваних підприємств вимог та наявність екологічної експертизи згідно законодавства.

Учасниками зустрічі обговорено питання енегоефективності та запровадження заходів, спрямованих на адаптацію до змін клімату та ощадливе використання природних ресурсів в області.

Учасниками проекту презентовано перший варіант Регіональної карти – аналізу поточної ситуації в сфері енергофективності у Закарпатській області, який влючає в себе перелік регіональних програм, які спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу, стартапів, енергозбереження, які розробляються в усіх 9-ти країнах – учасницям проекту.

При бажанні долучитися до реалізації проекту молоді новатори – підприємці можуть контактувати: електронна пошта: associationiardi@gmail.com тел. +380993254990, Наталія Носа, Центр європейських ініціатив.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK