Перше засідання Регіонального Альянсу Danube Energy+ в Ужгороді

by Centre European
5 переглянуто

У Закарпатській області розпочалася реалізація проекту «DANUBE ENERGY +, Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» за співффінансуванням Дунайської транснаціональної програми (Interreg Danube Transnational Programme). Міжнародний проект має на меті створення сприятливого середовища, яке буде підтримувати молодих інноваторів у започаткуванні змін у сфері сталої енергетики, шляхом створення інноваційних підприємств у Дунайському макрорегіоні.

У середу, 26 грудня, в УжНУ відбулося перше засідання Регіонального Альянсу Danube Energy+. На першому засіданні Регіонального Альянсу були присутні представники Ужгородського національного університету, Закарпатської ОДА, ужгородської міської ради, громадських організацій краю та обговорили напрямки спільної роботи, основні завдання Регіонального Альянсу в проекті Danube Energy+.

Учасниками проекту є країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). Партнером проекту зі сторони України виступає ГО «Центр європейських ініціатив» (м.Ужгород, Україна). Для реалізації проекту створено міжнародний консорціум організацій, діяльність яких спрямована на підтримку малого і середнього бізнесу (МСБ) та розвиток енергоефективності через впровадження стартапів молодих новаторів.

Станом на кінець 2018 року формуються Регіональні Альянси в кожній із країн проекту, які будуть активно співпрацювати між собою та реалізовувати комплексний підхід до розвитку енергоефективності через підтримку молодих новаторів у сфері малого і середнього бізнесу .

До Регіонального Альянсу у Закарпатській області уже увійшли представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об»єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, а також представники малого і середнього бізнесу.

Зокрема, у формуванні Регіонального Альянсу активну участь беруть також Закарпатська обласна державна адміністрація, Ужгородський національний університет, КП Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, Установа «Агентство регіонального розвитку Закарпатської області», Агенство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», Асоціація розвитку малого та середнього бізнесу та інновацій «Ужгород 21 вік», ГО «Екосфера», Центр українсько-словацького транскордонного співробітництва «Карпати», та інші.

Термін реалізації проекту 36 місяців, до липня 2021 року. Впродовж цього терміну будуть сформовані спільні інструменти прискорення бізнесу в Дунайському макрорегіоні, буде надано підтримку у формуванні інноваційних стартапів у сфері енергоефективності в Закарпатській області, будуть реалізовані пілотні проекти, а також – буде створено центр Danube Energy+ Hubs, діяльність якого буде інтегровано у спільну мережу аналогічних хабів в інших країнах Дунайського макрорегіону.

Проект спрямований на здійснення позитивних змін у політиці і практиці енергоефективності на регіональних рівнях Дунайського макрорегіону та сприятиме формуванню сприятливого середовища задля успішного впровадження інновацій у сфері енергоефективності.

При бажанні долучитися до реалізації проекту молоді новатори – підприємці можуть контактувати: електронна пошта associationiardi@gmail.com тел. +380993254990, Наталія Носа, Центр європейських ініціатив.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK