Пресконференція в Ужгородському прес-клубі проекту Danube Energy +

by Centre European
7 переглянуто

Сьогодні, 26 грудня, в Ужгородському прес-клубі відбулося пресконференція Дунайської транснаціональної проекту «DANUBE ENERGY+ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні», який розпочинається на Закарпатті.

Основне завдання проекту – знайти людей, які мають хороші ідеї та долучити їх до створення і акселерація стартапів.

Розповідали про проект Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру Європейських ініціатив, м.Ужгород; Олег Лукша, експерт проекту, DANUBE ENERGY +, консультант Закарпатського регіонального відділення міст України; Євгеній Драгула, УжНУ, менеджер проекту DANUBE ENERGY +.

Наталія Носа, контактна особа проекту, зазначила, що Закарпатті вже формується альянс, перший семінар відбудеться сьогодні, 26 грудня, у ректораті УжНУ. Метою семінару є долучити студентів різних спеціальностей до реалізації своїх ідей та проектів.

Наразі є декілька готових для стартапів ідей, про які повідомив Олег Лукша, це:

  • Створення й організація діяльності енегросервісної компанії. На Закарпатті не існує енергосервісної компанії, всі послуги ми замовлямо з іншим міст України, на цьому ми втрачаємо багато грошей.
  • Створення та організація діяльності спеціалізованого проектного бюро з розробки в галузях енергоефективності.
  • Консалтингові послуги зі створення та акселирації будинкових сонячних електростанцій. У нас це робити не вміють, приїжджають спеціалісти з Дніпропетровська.
  • Маркетингові дослідження цих інноваційних розробок.
  • Розробка і впровадження підключення зарядки електротранспорту.
  • Енегроощадне управління будинковим і вуличним освітленням.
  • Енергоефективні електроконфорки для дитячих садочків та їдалень, шкіл та лікарень, оскільки там не можна використовувати газ та багато інших.

Фінансову підтримку Дунайська програма не надаватиме, основне завдання – це навчити та допомогти вивести стартап на транснаціональний рівень програми через проект DANUBE ENERGY+.

Учасниками проекту є 9 країн Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). Окрім, Закарпатської області, до проекту залучені також Чернівецька, Івано-Франківська та Одеська області.

Реалізувати даний проект на Закарпатті стало можливим після ратифікації угоди про фінансування Дунайської програми. Проект реалізується 36 місяців, триватиме до липня 2021 року.

Контактна особа проекту – Наталія Носа, для консультації варто звертатися до неї за телефоном +380993254990, або поштою: associationiardi@gmail.com.

Підготовлено за матеріалами інформаційного сайту Ужгорода www.0312.ua

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK