Сьогодні, 26 грудня, в Ужгородському прес-клубі відбулося пресконференція Дунайської транснаціональної проекту «DANUBE ENERGY+ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні», який розпочинається на Закарпатті.
Основне завдання проекту – знайти людей, які мають хороші ідеї та долучити їх до створення і акселерація стартапів.
Розповідали про проект Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру Європейських ініціатив, м.Ужгород; Олег Лукша, експерт проекту, DANUBE ENERGY +, консультант Закарпатського регіонального відділення міст України; Євгеній Драгула, УжНУ, менеджер проекту DANUBE ENERGY +.
Наталія Носа, контактна особа проекту, зазначила, що Закарпатті вже формується альянс, перший семінар відбудеться сьогодні, 26 грудня, у ректораті УжНУ. Метою семінару є долучити студентів різних спеціальностей до реалізації своїх ідей та проектів.
Наразі є декілька готових для стартапів ідей, про які повідомив Олег Лукша, це:
- Створення й організація діяльності енегросервісної компанії. На Закарпатті не існує енергосервісної компанії, всі послуги ми замовлямо з іншим міст України, на цьому ми втрачаємо багато грошей.
- Створення та організація діяльності спеціалізованого проектного бюро з розробки в галузях енергоефективності.
- Консалтингові послуги зі створення та акселирації будинкових сонячних електростанцій. У нас це робити не вміють, приїжджають спеціалісти з Дніпропетровська.
- Маркетингові дослідження цих інноваційних розробок.
- Розробка і впровадження підключення зарядки електротранспорту.
- Енегроощадне управління будинковим і вуличним освітленням.
- Енергоефективні електроконфорки для дитячих садочків та їдалень, шкіл та лікарень, оскільки там не можна використовувати газ та багато інших.
Фінансову підтримку Дунайська програма не надаватиме, основне завдання – це навчити та допомогти вивести стартап на транснаціональний рівень програми через проект DANUBE ENERGY+.
Учасниками проекту є 9 країн Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна (Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії). Окрім, Закарпатської області, до проекту залучені також Чернівецька, Івано-Франківська та Одеська області.
Реалізувати даний проект на Закарпатті стало можливим після ратифікації угоди про фінансування Дунайської програми. Проект реалізується 36 місяців, триватиме до липня 2021 року.
Контактна особа проекту – Наталія Носа, для консультації варто звертатися до неї за телефоном +380993254990, або поштою: associationiardi@gmail.com.
Підготовлено за матеріалами інформаційного сайту Ужгорода www.0312.ua