Перша робоча зустріч партнерів проекту «NESICA»

by Centre European
16 переглянуто

27 травня 2020 року відбулась Перша робоча зустріч партнерів проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESICA), що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. В зв’язку із запровадженим карантином в країнах-партнерах, робоча зустріч відбувалась у режимі відео-конференції. На зустрічі були присутні представники всіх партнерських організацій проекту (NESICA) із України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Зустріч відбулась за ініціативою Головного партнера проекту, Ужгородського національного університету.

Проект «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESICA), реалізовується з 1 травня 2020 року у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональний орган самоврядування, вищі навчальні заклади та професійні інституції, а саме: Ужгородський національний університет (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Університет Штефана чел Маре у Сучаві (Румунія), Технічний університет в Кошіце (Словаччина), Університет в місті Ніредьгаза (Угорщина) та Громадська організація «Центр європейських ініціатив» (Україна),

Метою проекту є: сприяння підвищенню застосування енергоефективності та відновлюваних джерел енергії через освітні заходи в університетах та громадах, спрямованого на стале використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Проект значною мірою сприятиме досягненню цілі Програми «Захист навколишнього середовища, пом’якшення наслідків та адаптація до зміни клімату», забезпечуючи потужну платформу для здійснення заходів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. За результатами проекту відбудеться покращення регіональної ситуації сталого використання навколишнього середовища у прикордонній зоні за рахунок ефективних та інноваційних енергетичних рішень у громадах, що надаються в результаті співпраці з університетами та професійними установами. Буде запроваджено стратегічний підхід в галузі енергоефективності, а діяльність, спрямована на енергоефективність, буде гармонізована по різні сторони кордону.

Основним завданням робочої зустрічі була презентація основних заходів реалізації проекту, затвердження засобів комунікації та веб-порталу для систематизації інформації про проект та обміну даними, для ефективної співпраці в майбутньому. Під час відео-конференційного зв’язку було здійснено обговорення поточного стану для початку реалізації завдань проекту та формування ефективного експертного середовища. Менеджер проекту Наталія Носа, презентувала План дій на найближчий період. Під час дискусій було зазначено важливість синхронізації дій партнерів по обидві сторони кордону та співпраці з іншими програмами та проектами, які реалізуються в сфері енергоефективності, захисту навколишнього середовища, пом’якшення наслідків та адаптації до зміни клімату.
 
Учасники робочої партнерської зустрічі домовились проводити наступні зустрічі у форматі відео-конференцій та провести Партнерську зустріч «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESICA), 25 червня 2020 року. Формат конференції залежить від епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах із сподіваннями щодо кращої ситуації та відкритті кордонів.

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK