Інформування громад в рамках проекту «NESICA»

by Centre European
72 переглянуто

З 1 по 3 грудня 2021 року, в рамках проекту «Hoвi енергетичнi рiшення у Карпатському peгioні» (NESICA), що виконується та фінансується у рамках Програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулися візити до пілотних громад проекту пов’язані з проведенням вивченням кращих практик з енергоефективності та організацією енергоаудиту будівель в даних громадах.

На підставі мотиваційних листів від громад в рамках конкурсу на участь у проекті, конкурсною комісією, сформованою Центром європейських ініціатив, були обрані наступні пілотні громади: Вільхівська, Дубівська та Холмківська.  Відповідно до обраних територіальних громад, було проведено вивчення кращих практик та інформування з питань енергоефективності та енергоаудиту будівель. Для проведення енергоаудиту Холмківською територіальною громадою була надана будівля Шишлівського ліцею імені «Сичія Степана», Вільхівською територіальною громадою надана будівля ОЗО «Вільховецька ЗОШ І-ІІІ ступенів», а Дубівською територіальною громадою – Дубівський заклад дошкільної освіти. Відповідно до завдань проекту до проведення енергоаудиту були залучені студенти Ужгородського національного університету.

Практична частина візитів включала виїзд на об’єкти для проведення енергоаудиту. 1 грудня тренінги були проведені на базі офісу Центру європейських ініціатив з подальшим виїздом до будівлі Шишлівського ліцею імені «Сичія Степана будівлі та басейну Ужгородського національного університету. Команда Центру європейських ініціатив разом з представниками компанії Dron.ua працювала у Шишлівському ліцеї, де провела перевірку будівлі на тепловтрати. 2 та 3 грудня було здійснено виїзд до пілотних громад проекту, де була проведена робота на території громад та енергоаудит будівель Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Дубівського закладу дошкільної освіти.

Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру європейських ініціатив, привітала учасників тренінгу та висвітлила поточний стан реалізації проекту. Пані Наталія наголосила на важливості участі територіальних громад в проектах пов’язаних з галуззю енергоефективності та енергетики, адже дані проекти дозволяють отримати безцінний досвід та ознайомитись з кращими практиками європейських країн. Крім того, участь у міжнародних проектах відкриває нові можливості співпраці з іноземними партнерами, що є важливим інструментом для подальшого залучення коштів для проведення реконструкції та робіт з покращення енергоефективності старих будівель. Також було відмічено, що в рамках новоствореної Лабораторії проекту «NESICA» використовується обладнання, яке не має аналогів в Закарпатській області.

 Руслан Ільченко та Сергій Андрушенко, представники компанії Dron.ua, презентували основні функції дрона придбаного в рамках проекту для проведення моніторингу та аналізу будівель, сонячних панелей та картографування місцевості.  Були наведені головні характеристики даного дрона, а саме автономна робота до п’ятдесяти хвилин, можливість перенесення різних модулів (камера, датчики, газоаналізатори тощо), можливість працювати в умовах щільної забудови та гірської місцевості. Дрон може бути використаний також для 3-д моделювання та аналізу будівель, сонячних панелей на наявність пошкоджень, тепловтрат, адже він оснащення камерою інфрачервоного зображення, яка допомагає визначити низькі та високі температури, які налаштовуються відповідно від потреб користувача. Дане обладнання є важливим інструментом для проведення якісного енергоаудиту будівель.

Денис Каганець, голова Дубівської ОТГ, привітав присутніх та висловив подяку за можливість залучення громади до проектів транскордонного співробітництва. Він наголосив на важливості проведення аудиту будівель і заходів щодо модернізації обраного для проведення енергоаудиту садочка. За словам пана Дениса результати аудиту стануть першим кроком до енергоефективності та зменшення тепловтрат будівлі. Також він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Дмитро Літвінов та Євгеній Брижіцький, енергоаудитори з компанії Адамсон, розповіли про головні особливості проведення енергоаудиту будівель. Пан Дмитро наголосив, що проведення енергоаудиту є основою для визначення проблем енергоспоживання, енерговтрат та енергоефективності будівлі. Дана процедура дає можливість не лише визначити потреби споживання будівлі, але й сформувати План заходів  для їх подолання. Проблеми пов’язані з тепловтратою, неправильне використання утеплювальних матеріалів тощо можуть призвести до значних втрат тепла, збільшення кількості вуглекислого газу в приміщенні та утворення плісняви на стінах, що є недопустимим, і негативно впливає на здоров’я учнів та вчителів в цілому. Енергоаудит – це ефективне рішення, яке допоможе зменшити кількість споживання витрат, за рахунок зменшення кількості споживання енергії шляхом проведення заходів з енергоефективності.

Після вивчення кращих практик, інформування з питань енергоефективності та енергоаудиту будівель, проведення заходів зі збору даних для проведення енергоаудиту будівель, буде здійснений аналіз отриманих даних з подальшим визначенням рекомендацій та розробки  Енергетичної концепції для пілотних громад та кращих практик для них та заходів для покращення енергоефективності будівель в обраних пілотних громадах.

Прес-реліз у форматі PDF

Прес-служба ГО «Центр європейських ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK