Участь об’єднаних територіальних громад у проекті NESICA

by Centre European
10 переглянуто

Партнерськими організаціями, учасниками проекту у прикордонних областях Румунії, Словаччини, Угорщини та України, за результатами конкурсу було відібрано 12 громад (по три пілотні громади), у яких було проведено енергоаудит та розроблені рекомендації з енергоефективності будівель комунальної власності. Крім того, в обраних громадах було проведено навчання персоналу щодо використання нових технологій та інновацій у галузі відновлюваної енергетики, розроблено рекомендації з енергоефективності для кожної із громад. Учасникам проекту була надана можливість взяти участь у заходах проекту, долучитись до розробки Спільної концепції розумної енергетики Карпатського регіону «Eco-Smart Energy – Carpathia» та ознайомитись з досвідом закордонних колег з питань енергоефективності.

Пілотні громади та об’єкти в Україні

Вільховецька територіальна громада. Розташована на півдні Закарпатської області в 20 км на північний схід від районного центру Тячів і в 35 км від кордону з Румунією. Населення: 12 473 жителі. Енергоаудит проведено на об’єкті: Вільховецький ліцей Вільховецької сільської ради.

Дубівська селищна територіальна громада. Розташована на півдні Закарпатської області в 37 км на північний схід від районного центру Тячів і в 51 км від кордону з Рyмунією.  Населення: 20 435 жителів. Енергоаудит проведено на об’єкті: Дубівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 Дубівської селищної ради.

Холмківська територіальна громада. Розташована на півночі Закарпатської області поблизу обласного центра м.Ужгорода, недалеко від Угорського (19 км) і Словацького (12 км) кордону. Населення: 14 753 жителі. Енергоаудит проведено на об’єкті: Шишлівський ліцей Холмківської сільської ради.

Пілотні громади та об’єкти у Румунії

Комуна Літені. Розташована на відстані 344 км на північ від Бухареста, 25 км на південний схід від Сучави. Населення: 10 175 жителів. Енергоаудит проведено на об’єкті: Будинок культури-міська бібліотека.

Комуна Шейя. Розташована на відстані 358 км на північ від Бухареста, 2 км на захід від Сучави. Населення: 9 063 жителі. Енергоаудит проведено на об’єкті: Будівля мерії.

Комуна Вама. Розташована на відстані 349 км на північ від Бухареста, 43 км на захід від Сучави. Населення: 6 247 жителів. Енергоаудит проведено на об’єкті: Дитячий садок «Йоргу Г. Тома» в с.Молід.

Пілотні громади та об’єкти у Словаччині

Зборівська громада. Розташована в Зборівській улоговині, що є частиною Карпатських гір. Це 95 км від українського та 93 км від угорського кордонів. Населення: 3 551 житель. Енергоаудит проведено на об’єкті: Об’єднана школа.

Громада Нова Башта. Розташована на півдні Словаччини в районі Римавська Собота, в 5 км біля кордону з Угорщиною. Село розташоване поблизу Церова Вершина. Населення: 481 житель. Енергоаудит проведено на об’єкті: Адмінбудівля громади Нова Башта.

Громада Сади-над-Торисоу. Розташована у східній частині Кошицького басейну, поблизу кордонів з Угорщиною (22 км) та Україною (85 км). Населення: 1 961 житель. Енергоаудит на об’єкті: Муніципальне управління з будинком культури.

Пілотні громади та об’єкти в Угорщині

Місто Кемече. Розташоване за 14 км на північ від центру міста Ньїредьгаза. Населення: 4 744 жителі. Енергоаудит проведено на об’єкті: Дитячий садок с.Кемече.

Місто Тисалйок. Розташоване на річці Тиса приблизно в 26 км на захід від міста Ньїредьгаза. Населення: 5 665 жителів. Енергоаудит проведено на об’єкті: Громадський центр м.Тисалйок.

Місто Загонь. Розташоване в 1 км від українського кордону. Населення: 4 675 жителів. Енергоаудит проведено на об’єкті: Медичний центр м.Загонь.

Актуальні результати

1. Представники громад отримали кращі практики та приклади енергозбереження, переробки та використання відновлюваної енергії, щоб у подальшому зменшити споживання побутової енергії на основі отриманих знань.

2. Споживання енергії власниками та мешканцями громадських будівель зменшиться завдяки проведеним програмам з підвищення обізнаності та тренінгам.

3. Населення прикордонних регіонів отримає переваги від здорового та чистішого середовища.

4. Представники МСП у сфері енергоефективних та відновлюваних джерел енергії зможуть надавати свої послуги та обладнання. У довгостроковій перспективі проект відкриє нові ринкові можливості в галузі сталого енергетичного розвитку для МСП.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK