Тренінг для Лабораторії з енергоефективності для громад «NESiCA» за результатами  проекту «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні»

by Centre European
6 переглянуто

26 – 28 жовтня 2022 року в м. Ужгород, у Конференц-залі готельного комплексу “Унгварський”, в рамках проєкту «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» (NESiCA), що виконується та фінансується у рамках Програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбувся тренінг для Лабораторії з енергоефективності для громад «NESiCA».

Головним завданням проєкту є сприяння підвищенню енергоефективності та відновлюваних джерел енергії через освіту та практичну діяльність в громадах з метою підтримки сталого використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах України, Угорщини, Румунії та Словаччини.

За результатами проекту відбудеться покращення регіональної ситуації сталого використання навколишнього середовища у прикордонній зоні за рахунок ефективних та інноваційних енергетичних рішень у громадах, що надаються в результаті співпраці з університетами та професійними установами. Буде запроваджено стратегічний підхід в галузі енергоефективності, а діяльність, спрямована на енергоефективність, буде гармонізована по різні сторони кордону.

Голова правління “Центру європейських ініціатив” Наталія Носа-Пилипенко розповіла про мету та значення проекту, підкресливши важливість правильної експлуатації відновлювальних джерел енергії.

Тренер з енергоефективності Катерина Станкевич-Коваль представила учасникам концепції альтернативних джерел енергії та енергозбереження. Під час тренінгової сесії учасники обговорювали питання змін клімату, їх причин та наслідків, а також можливих шляхів вирішення та особистого внеску кожного до зменшення споживання енергії та викидів парникових газів.

Запрошений експерт проекту Олег Лукша поділився актуальністю та необхідністю професії енергоменеджера та розповів про процес розробки Концепції.  Тренер – експерт Іван  Дем’янчук провів навчальну сесію та розкрив особливості роботи у сфері місцевого самоврядування та енергоменеджменту та надав інформацію щодо процесу прийняття рішень в громаді в сфері функціонування джерел відновлюваної енергії.

У тренінгу взяли активну участь представники прикордонних громад України та іноземні учасники, які активно долучилися до обговорення та прийняття рішень щодо ключових аспектів проєкту.

Денис Каганець, голова Дубівської ОТГ, висловив свої вітання учасникам та висловив вдячність за можливість залучення громади до проектів транскордонного співробітництва. Він підкреслив важливість проведення аудиту будівель.

Енергоаудитори партнерської організації “АДАМСОН” розповіли про головні особливості проведення енергоаудиту будівель. Зазначено, що проведення енергоаудиту є основою для визначення проблем енергоспоживання, енерговтрат та енергоефективності будівлі. Дана процедура надає можливість не лише визначити потреби споживання будівлі, але й сформувати план заходів для їх подолання.

В рамках тренінгу персонал Лабораторії з енергоефективності для громад «NESiCA» навчився: складанню енергетичних паспортів на будівлі, сертифікатів з енергетичної ефективності та звітів з енергоаудиту, надавати рекомендацій щодо пріоритетності реалізації енергоощадних заходів, враховуючи їх окупність, визначати перспективи та можливості використання альтернативних джерел енергії для подальшого підвищення енергоефективності комплексу будівель.

Крім того, учасники тренінгу взяли участь у практичних заняттях, де вивчали та використовували різноманітне обладнання лабораторії. Серед цього обладнання були 3-х фазний розумний лічильник електроенергії D103-300, метеостанція La Crosse WS6867B-BLA Wi-Fi, лазерний дольномір DeWalt DW03101, відеоскоп Bosch GOS 10,8 Li, газоаналізатор Testo 310, люксметр Testo 540, вологомір деревини та будматеріалів з вимірюванням температури та вологості повітря Testo 606-1, а також пірометр “Bohle” для визначення LOW-e. Ці практичні сесії дозволили учасникам отримати практичні навички та знання з використання сучасного обладнання для проведення вимірювань та аналізу енергоефективності будівель. Важлива навчальна сесія стосувалася менеджменту лабораторії, формуванню міжнародних партнерств та розробки проектів на фінансування з різних фондів ЄС. Крім того, фахівці лабораторії отримали додаткові знання щодо основ фандрейзингу та в сфері пошуку додаткового фінансування.


В процесі реалізації проекту та здійснення енергоаудиту, представники лабораторії 4 країн були залучені до здійснення аналізу отриманих даних в процесі енергоаудитів основних будівель.  На основі цього аналізу формуються «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Дубівській територіальній громаді Закарпатської області»,  «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Холмківській територіальній громаді Закарпатської області», «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Вільховецькій територіальній громаді Закарпатської області».

Тренінгова сесія стала ефективною платформою для обговорення цих ключових питань та впровадження ідей енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії в Карпатському регіоні.

Прес-центр ГО «Центр Європейських Ініціатив»

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK