Теплові насоси для опалення приміщень

by Centre European
8 переглянуто

Опалення та охолодження робочих місць і будинків – важлива частина нашого життя. Однак вплив спалювання викопного палива стає величезною проблемою, потенційно загрозливою екології. У 21 столітті набирає популярність ціла індустрія використання альтернативних способів, які нешкідливі для природи. Один з таких ефективних методів – це тепловий насос.

Теплові насоси — це складні системи, які примножують теплову енергію, отриману з альтернативних джерел, а потім направляють її на опалення приміщень. В якості джерела тепла може бути земля, навколишнє повітря або грунтові води. Сонце та повітря також є джерелами невичерпного низькотемпературного тепла. Така теплова енергія — безкоштовна та поновлювана. Тепловий насос переносить або перекачує цю енергію з одного середовища в інше.

У конструкції насосів задіяний контур з циркулюючим у ньому холодоагентом, на зразок того, як це реалізовано у холодильних агрегатах. Однак теплонасос працює інакше: пристрій забирає теплову енергію від навколишнього середовища, перетворюючи її в корисну для приміщення. Призначення теплових насосів — опалення та охолодження. Додатковою функцією є нагрів води для використання у побуті або на виробництві. Це найбільш функціональне обладнання у порівнянні з будь-якими котлами або кондиціонерами.

Перевагою теплових насосів є те, що тепловий насос працює дуже економно, адже він витрачає енергію тільки на роботу компресора та циркуляційних насосів. Енергоефективність обладнання дуже висока. Коефіцієнт перетворення енергії досягає 4-6 і навіть вище. Це означає, що кожен використаний кіловат енергії перетворюється тепловими насосами в 4-6 кіловат тепла, що йдуть на обігрів будинку або на нагрів води. Використовуються інноваційні технології для теплопостачання, кондиціонування та гарячого водопостачання (ГВП). Витрати на опалення та ГВП знижуються у кілька разів.

Тепловий насос характеризується екологічною чистотою: немає викидів CO2, тому навколишнє середовище не забруднюється. Не потрібні нагляд, узгодження, постійний контроль за безпекою обладнання. Контроль мікроклімату здійснюється за допомогою спеціальних датчиків температури та вологи.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK