Сонячні панелі як джерело вироблення електроенергії

by Centre European
10 переглянуто

Сонячні панелі це фотоелектричний модуль, який «збирає» сонячне світло та використовує його для вироблення електроенергії. Зовнішній вигляд, потужність та можливості сонячних панелей відрізняються, в залежності від їх типу. Традиційна сонячна панель, яку ми звикли бачити – це модель с жорсткою конструкцією. Її ефективність залежить від матеріалу виготовлення.

Конструкція фотоелектричного модуля досить проста. Основна частина панелі складається з кремнієвих фотоелементів (напівпровідників), які і виконують функції маленьких генераторів електроенергії. Всі фотоелементи скріплені між собою та надійно зафіксовані у герметичній алюмінієвій рамі. Зверху напівпровідники вкриті захисною полімерною плівкою та міцним загартованим склом.  На тильній стороні сонячної панелі розташована герметична розподільна коробка. Саме в ній відбувається перехід від фотоелементів, до електричних дротів, котрі далі йдуть до контролера. 

Розрізняють такі типи: 

  • Тонкоплівкові. Виготовляються такі панелі з аморфного кремнію, діселеніда індію та міді. КПД аморфних моделей складає всього 6%.
  • Полікристалічні. Виготовляються з полікристалів кремнію. КПД панелей складає до 18%. 
  • Монокристалічні. Для їх виготовлення використовують монокристали кремнію. Коштують такі панелі дорожче, але і показник ефективності у них вищий – до 24%.

Кремнієві елементи дуже добре відбивають сонячні промені. Через це велика частина сонячної енергії втрачається. Щоб зменшити ці втрати та зробити сонячну батарею більш ефективною, фотоелементи покривають спеціальним антибліковим покриттям. 

Переваги сонячної панелі: Невелика маса і габарити, невисока вартість у порівнянні, наприклад, з паливними елементами, простота конструкції, тривалий термін експлуатації.

Недоліки: Неможливість видавати вночі таку ж вихідну потужність, як вдень, що вимагає використання акумулятора або іоністора, який заряджався б вдень ​​для підтримки роботи навантаження в темряві, різка залежність вихідної потужності від кута падіння променів на світлочутливу поверхню, що змушує використовувати автоматичну систему орієнтування в просторі, неможливість отримати потужність з квадратного метра сонячної батареї понад 0,1 кВт, використовуючи дешеві матеріали.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK