Спільна концепція розумної енергетики у цільових прикордонних регіонах «Eco-Smart Energy – Carpathia» була розроблена з метою сприяння досягненню конкретної цілі номер два проекту NESiCA, а саме: підвищення рівня обізнаності, компетентності та навичок населення в прикордонних регіонах щодо скорочень викидів парникових газів та можливостей використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
19 квітня 2023 року, в рамках проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESіCA), що реалізується та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулися громадські слухання щодо впровадження передового досвіду з енергоефективності у Холмківській територіальній громаді Ужгородського району Закарпатської області.
13-14 квітня в УжНУ в рамках проєкту «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» (NESiCA), що виконується та фінансується у рамках Програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулася Фінальна конференція. Головним завданням проєкту є сприяння підвищенню енергоефективності та відновлюваних джерел енергії через освіту та практичну діяльність в громадах з метою підтримки сталого використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах України, Угорщини, Румунії та Словаччини.
06 квітня 2023 року, в рамках проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESіCA), що реалізується та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулися громадські слухання щодо впровадження передового досвіду з енергоефективності у Дібівській селищній територіальній громаді Тячівського району Закарпатської області.
05 квітня 2023 року, в рамках проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESіCA), що реалізується та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулися громадські слухання щодо впровадження передового досвіду з енергоефективності у Дібівській селищній територіальній громаді Тячівського району Закарпатської області.
Одним із результатів проекту є створення українськими експертами «Центру європейських ініціатив», карти пілотних громад «NESICA PILOT COMMUNITIES». Розробка карти виконана, в рамках реалізації завдань проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESiCA).
29-30 березня 2023 року в рамках проекту «Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні» (NESіCA), що реалізується та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулася навчальна поїздка на тему «Відновлювані джерела енергії для існуючих будівель та досвід використання відновлюваних джерел енергії, представлення найкращих практик» та «досвід використання відновлюваної енергії, представлення кращих практик в прикордонних регіонах Угорщини та України, підписаня меморандуми про співпрацю між Угорськими та Українськими прикордонними громами» до Кошицького самоврядного краю, Словаччина.
Новоствореною Лабораторією з енергоефективності для громад «NESICA», разом з експертами проекту проведено оцінку поточного стану та перспектив впровадження політики сталого енергетичного розвитку у трьох пілотних громадах Закарпатської області. Одним із результатів експертної роботи у Дубівській територіальній громаді стало розроблення практичного посібника «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Дубівській територіальній громаді Закарпатської області».
Новоствореною Лабораторією з енергоефективності для громад «NESICA», разом з експертами проекту проведено оцінку поточного стану та перспектив впровадження політики сталого енергетичного розвитку у трьох пілотних громадах Закарпатської області. Одним із результатів експертної роботи у Холмківській територіальній громаді стало розроблення практичного посібника «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Холмківській територіальній громаді Закарпатської області».
Новоствореною Лабораторією з енергоефективності для громад «NESICA», разом з експертами проекту проведено оцінку поточного стану та перспектив впровадження політики сталого енергетичного розвитку у трьох пілотних громадах Закарпатської області. Одним із результатів експертної роботи у Вільховецькій територіальній громаді стало розроблення практичного посібника «Кращі рішення з енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії у Вільховецькій територіальній громаді Закарпатської області».
Попередні дописи