12 жовтня 2022 року в м.Ужгороді комплексі «Унгварський» відбулась конференція у рамках проекту «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії» (Energy Trap). Проект реалізується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Метою проекту є стимулювання активної участі школярів та вчителів у скороченні викидів парникових газів шляхом їх навчання тому, як заощадити енергію в школах та будинках, та підвищення обізнаності про важливість збереження природних ресурсів шляхом просування енергії з відновлюваних джерел.
Головна інновація проекту – створення навчального центру «Квест-кімнати Energy Trap: знайти вихід з енергетичної пастки», що представляє собою навчальну платформу https://energytrap.eu для учнів та вчителів для отримання додаткових знань у сфері енергоефективності та для використання у навчальному процесі. Ця платформа відповідає вимогам покоління «Y», а також може удосконалюватись відповідно до вимог цифрового розвитку. Онлайн тестування – інструмент для вчителів, який вони можуть використовувати під час навчального процесу, https://energytrap.eu розділ «Вікторина».
Також попередньо було оголошено про відкриття онлайн конкурсу для школярів, найбільш активних учасників якого буде запрошено у поїздку до Угорщини.
Наталія Носа-Пилипенко, менеджер проекту, голова правління «Центру європейських ініціатив», розповіла про проект, його мету, й наголосила на важливості правильної експлуатації відновлювальних джерел енергії. Крім того, пані Наталія оголосила переможців, яких обрала система онлайн-платформи серед найбільш активних учасників вікторини, серед яких є учні з віддалених від обласного центру районів Закарпаття. Переможці запрошені відвідати Угорщину 13-14 жовтня цього року та дізнатись ще більше про відновлювальні джерела енергії і енергозбереження.
Через онлайн підключення до учасників також звернулися іноземні партнери проекту Владімір Глебо, Словаччина, та Роберт Орос, Угорщина. Вони привітали школярів з успіхами в конкурсі та розповіли про свою роботу у рамках проекту.
Світлана Дутко, заступник директора Класичної гімназії Ужгородської міської ради, привітала учасників, розповіла про досвід учнів гімназії, які активно беруть участь у різних, зокрема міжнародних, проектах.
Катерина Станкевич-Коваль, тренер з енергоефективності, ознайомила учнів з концепцією альтернативних джерел енергії та енергозбереження. Упродовж тренінгової сесії учасники обговорювали питання змін клімату, причин та наслідків таких змін, а також можливих шляхів вирішення та власного внеску кожного з присутніх до зменшення споживання енергії, викидів парникових газів в атмосферу та позитивного впливу на зміни клімату.
Олег Лукша, запрошений експерт проекту, поділився актуальністю та необхідністю професії енерго-менеджера. Розповів про особливості роботи у сфері енерго-менеджменту, а також про те, як працюють джерела відновлюваної енергії.
Наприкінці зустрічі школярам продемонстрували навчальні відео та ознайомили з деталями щодо поїздки до Угорщини.
Прес-центр «Центр європейських ініціатив»