«Воднева долина» у Кошицькому краї Словаччини

by Centre European
41 переглянуто

Єврокомісія опублікувала документ “REPowering the EU with Hydrogen Valleys”, в якому заявила про підтримку 23 «водневих долин» 10 країн-членів і Великої Британії. Однією з них для Словаччини є Воднева долина Кошицького краю. Кошицький самоврядний край (KSR) придбав 10 водневих велосипедів і мобільну водневу заправку а також підписав Меморандум про співпрацю з інженерним факультетом Технічного університету Кошице (TUKE), метою якого є співпраця у сфері водню для мобільності, наукових дослідженнях, освіті, пошуку водневих рішень у сфері мобільності та співпраця у сферах розробки водневих суден.

Також підписаний Меморандум про співпрацю з Центром інновацій Кошицького регіону (ICKK) та Авіаційним факультетом TUKE, метою якого є співпраця у сфері застосування безвикидних технологій у повітряному транспорті, використання та застосовності віртуальної реальності, приміської авіамобільності та безпілотних літальних систем. У той же час KSR підписала Меморандум про співпрацю з Моравсько-Сілезьким краєм Чеської Республіки, з метою створення прототипу водневого корабля з металогідридними резервуарами. KSR готується до впровадження водневих автобусів і підписала меморандум з компанією Kosit a.s. з метою забезпечення виробництва та продажу водневих автобусів, результатом чого стало створення компанії W2H2 KSK, s.r.o.

Предметом діяльності компанії W2H2 KSK, s.r.o. це в основному виробництво зеленого водню за допомогою високотемпературного електролізу потужністю 3 МВт. Перевагою високотемпературного електролізу є виробництво більшої кількості водню, що, порівняно зі звичайним електролізером, збільшує виробництво в середньому на 10 кг водню на 1 МВт споживаної електроенергії. Високотемпературний електролізер здатний виробляти до 28 кг/год. Вироблений таким чином водень буде безпосередньо використовуватися в громадському автомобільному транспорті.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK