Воднева батарея для зберігання енергії

by Centre European
40 переглянуто

Воднева батарея для зберігання енергії складається з системи електролізу, ємності для зберігання водню та системи живлення паливних елементів, об’єднаних в одному корпусі. Коли електрична енергія від сонячної або вітрової системи не потрібна в повному обсязі, то її надлишок зберігається в вигляді водню. «Зелений» водень потім послуговує енергоносієм для паливного елемента, що живить електросистему будинку, коли сонячна система не виробляє електрику (вночі чи за несприятливих погодних умов).

Прикладом є система водневих акумуляторів від LAVO. Система має близько 1,68 м у висоту, 1,20 м в ширину і важить 324 кг. Водень зберігається під тиском 30 бар в запатентованій губці з гідриду металу. Воднева гібридна батарея LAVO забезпечує безперервну потужність 5 кВт і накопичує більше 40 кВт/год електроенергії – від однієї зарядки цього достатньо для живлення середнього будинку протягом двох днів.

Домашня воднева система розроблена таким чином, щоб легко інтегруватися з існуючими сонячними панелями. Є можливість підключення до Wi-Fi й телефонного додатка для моніторингу та управління. За потреби більшої потужності або довшого автономного живлення, можна запускати кілька батарей паралельно, що сформують автоматичну інтелектуальну електростанцію.

Водень іноді помилково вважають небезпечним паливом. Проте водень насправді більш безпечний, аніж природний газ чи рідке паливо – мазут, бензин чи керосин. Водень легкий і дуже швидко піднімається і розсіюється, на відміну від витоків природного газу, що схильний затікати у підвальні приміщення і створювати там вибухонебезпечну суміш. Викиди від окислення водню – звичайна водяна пара без ніяких токсичних сполук.

Термін служби домашньої водневої батареї LAVO наразі розрахунково становить близько 30 років, що завдяки використанню газоподібного водню є в три рази більшим, ніж у поширених акумуляторних батарей – кислотних чи літієвих. Попередня ціна – $26900.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK