ІІІ засідання Регіонального Альянсу «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»

by Centre European
10 переглянуто

16 жовтня 2019 року у залі вченої ради УжНУ за підтримки Ужгородського Національного Університету, в рамках проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE ENERGY+» Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» проведено ІІІ засідання Регіонального Альянсу. Учасниками регіонального альянсу (представники громадських об’єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, представники малого і середнього бізнесу (МСБ), представники Ужгородського Національного Університету, та ін.) розглянули питання запровадження нових інструментів та системи навчання у напрямку акселерації бізнесу та енергоефективності.

Мирослава Лендєл, проректор УжНУ, на початку зустрічі наголосила на важливості проектів з енергоефективності і енергозбереження, поінформувала про відкриття нового навчального курсу та нової спеціальності «Енергетика» в УжНУ, що відповідає викликам сучасності на потребі ринку. Крім того, в рамках транскордонних проектів на базі УжНУ запроваджуються програми обміну досвідом з сусідніми країнами, передбачено здійснення малих інфраструктурних компонентів, спрямованих на енергозбереження.

Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру Європейських Ініціатив, м.Ужгород презентувала результати та плани проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE ENERGY+» Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» на 2020-2021 роки. В кожній країні-партнері проекту (Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна) створені Регіональні Альянси, розроблена система навчання для ключових регіональних суб’єктів екосистеми, система пре-акселерації ідентифікації та залучення молодих новаторів.

Програма акселерації розпочнеться з січня 2020 року оголошенням конкурсу на участь. Будуть проведені мотиваційні семінари, мережеві заходи, демонстраційні дні, дні енергії. Інформація поширюватиметься через соціальні мережі, медіа та інструменти, якими користується молодь. Учасники програми зможуть отримати унікальні знання та навички формування бізнес-ідеї, розробки бізнес плану, перетворення своїх ідей на успішні підприємства, проведення переговорів з потенційними інвесторами. Найкращі 10 проектних ідей отримають можливість виходу на транснаціональний ринок. Міжнародною командою проекту «DANUBE ENERGY+» розроблений інноваційний інструмент, який включає в себе презентації викликів галузі, успішних прикладів та переваг програм попередньої акселерації для молодих новаторів, навчальні матеріали, які включають моделі, стратегії та передовий досвід, а також матеріали навчальних семінарів, мотиваційні відео-ролики тощо.

В процесі дискусії учасники Регіонального Альянсу обговорили інструменти та потенційні проекти, які будуть запроваджені в області в сфері енергоефективності та покращення знань та навичок. Система навчальних програм та реалізація проектів з огляду на надзвичайну актуальність питань енергоефективності призводить до необхідності створення ХАБів, про що наголосив Євген Лукша та Євгеній Драгула. Було наголошено, що все більше і більше кількість мешканців області, а саме: молоді бізнесмени, керівники установ та соціальних об’єктів, керівники новостворених громад потребують експертної допомоги у в сфері прийняття нових рішень спрямованих на енергоощадливість та енергоефективність.

Учасники Регіонального Альянсу ухвалили рішення взяти за основу запропонований інструмент «DANUBE ENERGY+» та наголосили на важливості взаємодоповнюючого підходу в умовах запровадження різних інструментів в області, направлених на підсилення результатів та акумулювання та обміну кращих практик в сфері енергоефективності.

З огляду на те, що у 2020 році будуть запроваджені кілька нових інноваційних інструментів в області, діяльність Регіонального Альянсу набуває додаткового значення для консолідації зусиль, а також обміну інформацією та кращими практиками на рівні проектів.

У разі, якщо у Вас є бізнес ідея, ви хочете взяти участь у проекті, ви можете вже сьогодні звертатися до команди проекту на мейл: ceiuzhgorod@gmail.com або тел. +380993254990 (контактна особа Наталія Носа).

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK