Award event та навчальні програми проведені в м.Ужгороді.
Тренінги з енергоефективності та енергозбереження
13 червня 2022 року у рамках проекту «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії» були проведені тренінги з енергоефективності та енергозбереження для школярів міста Ужгород. Проект реалізується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Ініціатором тренінгової сесії виступила Громадська Організація «Центр європейських ініціатив» та Класична гімназія Ужгородської міської ради, за участі представників місцевих освітніх установ, а також партнерів проекту: «Регіональна енергетична агенція ENEREA Észak-Alföld» (Угорщина) та Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина). У навчальній програмі взяли участь учні молодших, середніх та старших класів м. Ужгород. До учнів також долучились діти вимушених переселенців, котрі наразі проживають в місті.
Наталія Носа-Пилипенко, менеджер проекту, голова правління «Центру європейських ініціатив», привітала учасників та розпочала тренінгову сесію. Пані Наталія розповіла про проект, його мету, й наголосила на важливості розуміння та використання відновлювальних джерел енергії. Крім того, школярам були представлені нові технології, такі як вітрогенератор, принципи роботи сонячної енергії, енергії вітру, води та інші альтернативні способи вироблення енергії, а також 3D принтер.
Світлана Дутко, заступник директора Класичної гімназії Ужгородської міської ради, привітала учасників, поділилась досвідом участі Класичної гімназії в міжнародних проектах, та пояснила особливості роботи та розміщення локацій для учасників тренінгу.
Перша частина заходу відбулася у двох секція на різних локаціях: для учнів молодших класів були проведені енергетичні ігри на тему відновлювальних джерел, водночас школярі старших класів прийняли участь у тренінговій сесії, під час якої Катерина Станкевич-Коваль, тренер з енергоефективності, ознайомила учнів з концепцією альтернативних джерел енергії та енергозбереження. Упродовж тренінгової сесії учасники обговорювали питання змін клімату, причин та наслідків таких змін, а також можливих шляхів вирішення та власного внеску кожного з присутніх до зменшення споживання енергії, викидів парникових газів в атмосферу та позитивного впливу на зміни клімату.
Друга частина заходу відбулася у конференц-залі Ужгородської класичної гімназії, з он-лайн підключенням угорських та словацьких партнерів.
Наталія Носа-Пилипенко, менеджер проекту, презентувала основні завдання проекту та досвід реалізації проектів в сфері енергозбереження та енергоефективності Громадською Організацією «Центр європейських ініціатив».
Світлана Дутко, заступник директора Класичної гімназії Ужгородської міської ради, розповіла учасникам про участь Класичної гімназії в міжнародних проектах пов’язаних з відновлювальними джерелами енергії. Пані Світлана також висловила сподівання на подальшу плідну та активну співпрацю з угорськими та словацькими партнерами.
Владімір Глебо, менеджер проекту, директор Регіональної агенції інновацій «RIA» (Словаччина), Роберт Орос та Томаш Могіла, представники «Регіональної енергетичної агенції ENEREA Észak-Alföld» (Угорщина), ознайомили учасників з роботою агенцій та презентували мобільний квест-додаток спрямований на підвищення обізнаності в сфері енергоефективності.
Наприкінці заходу відбулася церемонія нагородження, під час якої переможці отримали призи та смаколики за ініціативну участь в проекті. Найбільш активні учні були запрошені до наступного етапу роботи проекту, а саме до участі у навчальній поїздці у Словаччину, організовану у червні 2022 року партнером проекту – Регіональною агенцією інновацій «RIA» (Словаччина), та в Угорщину, організовану головним партнером проекту – Енергетичною агенцією ENEREA Észak-Alföld» (Угорщина).
Прес-центр «Центр європейських ініціатив»