Лабораторія з енергоефективності

by Centre European
34 переглянуто

Обладнання

Створення спеціалізованих лабораторій з енергоефективності та відновлюваних джерел у кожному регіоні-партнері є одним із завдань та результатів проекту. Українськими, румунськими та угорськими партнерами для таких лабораторій придбано відповідне обладнання та програмне забезпечення, включаючи дрон, який є важливим приладом для проведення моніторингу та аналізу будівель, сонячних панелей та картографування  місцевості.

Персонал лабораторій

Відбулось формування лабораторій з персоналом, який взяв участь у тренінгах спрямованих на ефективне використання обладнання лабораторій, проведення енергоаудиту, створення систем енергоменеджменту і використання досвіду європейських країн. Навчання проводилось спеціалістами Сучавського Університету «Стефана сел Mаре» в Румунії та Енергосервісної компанії Адамсон в Україні.

Лабораторія з енергоефективності для громад «NESіCA»

В Ужгороді, в рамках проекту, була створена Лабораторія з енергоефективності для громад  «NESICA». Основною метою її діяльності є: надання сервісних послуг з визначення джерел та величини нераціонального використання паливних енергоресурсів, гарячої та холодної

води, електроенергії та теплової енергії, виявлення потенціалу енергозбереження та розробка ефективних заходів спрямованих на підвищення енергоефективності комплексу будівель, включаючи техніко-економічну оцінку та вплив на навколишнє середовище на об’єктах комунальної та приватної власності у Закарпатській області та за її межами.

Основні завдання Лабораторії з енергоефективності для громад «NESіCA»:

– техніко-економічний аналіз ефективності використання та втрат паливних енергоресурсів, гарячої та холодної води, електроенергії та теплової енергії, розробка та  опис необхідних до впровадження заходів з енергоефективності;

– надання рекомендацій щодо пріоритетності реалізації енергоощадних заходів, враховуючи їх витратність та окупність;

– визначенні перспектив та можливостей використання альтернативних джерел енергії для подальшого підвищення енергоефективності комплексу будівель;

– складання енергетичних паспортів на будівлі, сертифікатів з енергетичної ефективності та звітів з енергоаудиту;

– подальший супровід та визначення можливості залучення інвестиційних ресурсів;

– покращення системи інформаційного забезпечення надання сервісних послуг з енергоефективності;

– сприяння створенню нової генерації спеціалістів з відповідного напрямку, транскордонного співробітництва та євроінтеграції, в тому числі із залученням закордонних експертів, обмін досвідом, випуск спільних інформаційних видань;

– залучення європейських методик та стандартівформування сталого рівня співпраці між установами з енергоефективності України та Європи.

Енергоаудит

Енергоаудит – це ефективне рішення, яке допоможе зменшити витрати, за рахунок зменшення кількості споживання енергії шляхом проведення заходів з енергоефективності. За допомогою отриманого обладнання і навичкам, персонал лабораторії в рамках проекту взяв участь в створені енергоаудиту будівель: Шишлівського ліцею імені «Сичія Степана»,Вільховецького ліцею і Дубівського закладу дошкільної освіти. Проведення енергоаудиту є основою для визначення проблем енергоспоживання, енерговтрат та енергоефективності будівлі. Дана процедура дає можливість не лише визначити потреби споживання будівлі, але й сформувати План заходів для їх подолання.

Після вивчення кращих практик, інформування з питань енергоефективності та енергоаудиту будівель, проведення заходів зі збору даних для проведення енергоаудиту будівель, буде здійснений аналіз отриманих даних з подальшим визначенням рекомендацій та розробки Енергетичної концепції для пілотних громад, кращих практик для них та заходів для покращення енергоефективності будівель в обраних пілотних громадах.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK