Вітроелектростанції

by Centre European
9 переглянуто

Вітроелектростанція, це електростанція, яка за допомогою вітряної турбіни перетворює механічну енергію вітру на електричну. Дане обладнання функціонує наступним чином: вітер має кінетичну енергію, яка здатна перетворюватися в механічну енергію ротора. Далі пристрій перетворює механічну енергію в електричну. Потужність вітряних електростанцій може варіюватися в межах 5-4500 кВт. Сьогодні розроблено обладнання, яке здатне виробляти електроенергію навіть при дуже слабкій вітровій швидкості 4 м/с.

Даний спосіб отримання енергії підходить для будь-яких об’єктів, що перебувають у місцевості без централізованого енергопостачання або може бути використаний в якості додаткового джерела. Він є оптимальним вибором і дозволяє електрифікувати автономно будь-який об’єкт. Дане обладнання має лопаті, які приводяться в рух внаслідок дії сили вітру. Дане обертання запускає турбіну, яка також починає обертатися. У турбіні починає генеруватися енергія, потужність якої визначається силою вітру. З ростом вітрової енергії збільшується і механічна, що виробляється турбіною. Потужність даного обладнання повністю визначається розмірами його лопатей. Чим більше їх площа, тим вищу потужність можна отримати, використовуючи принцип роботи вітроустановки. Розрахунок потужності вітряного обладнання здійснюється на основі кубічної залежності швидкості вітрового потоку. Якщо турбіна характеризується невеликими розмірами, для отримання високої потужності буде потрібен дуже сильний вітер. Якщо ж турбіна велика, вона здатна і за незначної вітрової швидкості видавати необхідну потужність. Конструкція вітряка повністю визначає його здатності виробляти певну кількість електроенергії за одиницю часу в залежності від швидкості вітрового потоку.

Недоліками є те, що вітер дує майже завжди нерівномірно. Отже генератор буде працювати нестабільно, віддаючи то більшу, то меншу потужність, струм буде вироблятися змінної потужності, а то й цілком припиниться в безвітряну погоду, і можливо, саме тоді, коли потреба в ньому буде найбільшою. Для вирівнювання віддачі струму застосовують акумулятори.

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK