Електростанції на біомасі

by Centre European
104 переглянуто

Електростанції на біомасі є перспективними адже Україна має величезний потенціал у вигляді такого альтернативного джерела енергії, як біомаса. Електростанції на біомасі часто спалюють солому (побічний продукт сільського господарства) або деревину у вигляді тріски, пелет та інших деревних відходів. Також використовуються відходи кукурудзи, жом цукрової тростини або залишки олійної пальми.

Будова та експлуатація електростанції, яка працює на основі біомаси, аналогічні електростанції, що працює на вугіллі. Як свідчить практика, перетворення діючої вугільної електростанції на електростанцію на біомасі можливо, причому при відносно невеликих фінансових затратах.

Електростанції на біомасі мають такі переваги: Електростанції, які працюють на біомасі дають змогу скоротити викиди вуглекислого газу. Установки на біомасі в якості палива можуть використовувати різні види органіки: всілякі відходи та побічні продукти виробництва. Також можливі комбінації різних типів біомаси, природного газу і біомаси або вугілля і біомаси.

Крім палива, відмінності між електростанціями, що працюють на біомасі та вугіллі, полягають в способах транспортування палива, системах оброблення золи та конструкції котла. Більшість електростанцій, що працюють на біомасі, являють собою комбіновані теплоенергетичні установки, які виробляють тепло для централізованого теплопостачання й електрику. Їх сумарна ефективність зазвичай набагато вища, ніж в установок, які виробляють тільки електрику.  

Цікаві дописи

English EN Hungarian HU Romanian RO Russian RU Slovak SK Ukrainian UK